LR
Zarasų socialinės globos namai

Paieška

Prenumerata

Kviečiame užsisakyti pranešimus apie naujienas elektroniu paštu.


Apklausa

Kaip vertinate mūsų paslaugų kokybę?

Puikiai - 73.6%
Gerai - 17.6%
Patenkinamai - 4.8%
Blogai - 4%

Viso balsų:: 125

     Kai tik sušyla oras ir ateina birželio mėnuo, visi laukia kasmetinių vasaros sporto žaidynių. Šių metų birželio 18 dieną, Zarasų socialinės globos namuose, įvyko atviros 18-osios vasaros sporto žaidynės žmonėms turintiems negalią.

     Į Zarasų socialinės globos namus suvažiavo net 21 socialinės globos namų gyventojai iš visų Lietuvos kampelių. Gyventojai atvyko pasiruošę ir nusiteikę varžyboms, juos atlydėję socialiniai darbuotojai taip pat turėjo galimybę sudalyvauti sportinėse rungtyse. Šiais metais turėjome net tris komandas iš kaimyninės Latvijos Respublikos: Iecavos socialinės paslaugų centras, Piladzi ir Subate. Iš viso atvyko ir žaidynėse dalyvavo 175 globos namų gyventojai ir 112 darbuotojų.

     Žaidynės prasidėjo gražia visų dalyvių eisena ir skanduote, kurią sukūrė Zarasų SGN užimtumo specialistės R. Juškėnienė ir V. Varanavičienė. Dalyvius sveikinimo kalba pasitiko ir pasveikino mūsų namų direktorius J. Stankevičius, kuris džiaugėsi gausiu svečių būriu ir 18-omis vasaros sporto žaidynėmis. Direktorius pristatė garbingus šventės svečius: Zarasų merą N. Gusevą, vicemerą A. Steponavičių, seimo nario A. Dumbravos patarėją R. Račkauskienę, Zarasų miesto seniūnę O. Podolskienę, Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto prezidentą Z. Misiūną, Visagino SGN direktorių P. Dubaką ir Jasiuliškių SGN direktorių V. Petrauską. Svečiai pasveikino dalyvius ir pasidžiaugė mūsų švente.

     Sporto šventės atidarymas buvo paskelbtas po Zarasų SGN gyventojų šokio ant aerobikos kamuolių, kurį paruošė užimtumo specialistė R. Juškėnienė. Žaidynių teisėjai priminė taisykles ir vasaros sporto varžybos buvo pradėtos.

     Vienu metu vyko tinklinio, pasagos mėtymo, smiginio estafetė, darbuotojų orientacinės, galiūnų ir šaškių varžybos. Visur būriavosi gausus būrys dalyvių ir sirgalių, kurie aplodismentais ir šūksniais palaikė savo komandas. Visos žaidynės vyko labai aktyviai ir smagiai, visi stengėsi visur sudalyvauti ir draugiškai nugalėti. Kiek ramiau vyko tik šaškių varžybos, šis žaidimas reikalavo susikaupimo ir proto lavinimo, šiai rungčiai Zarasų savivaldybė skyrė šakočius, kuriais buvo apdovanoti vyriausieji žaidėjai vyras ir moteris bei jauniausieji šaškininkai. Po pietų prasidėjo tradicinės ir visų mėgstamos krepšinio varžybos, kurių nugalėtojams taures steigia seimo narys A. Dumbrava su geriausiais linkėjimais žaidėjams. Pirmosios vietos darbuotojų estafetės taurės steigėjas yra mūsų namų direktorius J. Stankevičius.

     Šiais metais turėjome naujovių, pirmą kartą organizavome „Orientacinę foto estafetę“. Joje dalyvavo darbuotojai, o ją parengti padėjo Zarasų socialiniai darbuotojai: P. Paskačius, S. Mikštas ir D. Jakutytė. Visiems labai patiko naujoji rungtis, kitais metais žadame ją sunkinti, tad laukite siurprizų.

     Numalšinti žaidėjų troškulį mums padėjo UAB „Sanitex“ ir UAB „Pontem“. UAB „Grūstė“ dalyvius vaišino ledais ir sultimis, o kad visi būtų sotūs, po varžybų Zarasų savanoriai šauliai visus vaišino kareiviška koše, kurią paruošė Robertas ir Vaidas. Prie košės, kad sočiau būtų „Joniškio duona“ parūpino visiems duonos ir batono. Visada smagu, kad yra draugų verslininkų, neabejingų žmonių, kurie prisideda prie mūsų šventės.

    Zarasų SG namų teritoriją puošė IĮ „Lauros gėlės“, kad šventės dalyviai būtų pradžiuginti dovanomis ir apdovanoti, tuo pasirūpino: UAB „Osida“, IĮ „Regos menas“, MB „Violpa“, verslininkas R. Podolskis, I. Tiškevičius, Zarasų savivaldybė, seimo narys A. Dumbrava, internetinė svetainė „Zarasuose.lt“, A. Zapalskio IĮ „Azas“, UAB „LANGAZA“, UAB „TZMO Lietuva“, Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas ir Aukštaitijos nekilnojamo turto birža. Visi nugalėtojai buvo apdovanoti dovanomis, tortais, taurėmis ir medaliais. Specialias žuvytes iš molio, kaip simbolinę dovanėlę, paruošė Zarasų SGN užimtumo lankytojai su vadove L. Novičenko.

     Visos šventės metu buvo galima pasiplaukioti motorine valtimi, dalyviams nusiplauti prakaitui buvo paruoštas „Šaltas dušas“, šventės svečiai galėjo nusipirkti šaltos giros ir keptos duonos.

     Geras oras, ežero gaiva ir platybės, atvykusiems dalyviams teikė geras emocijas ir įkvėpė geram žaidimui. Dalyvių geranoriškumas, Zarasų SGN gyventojų ir darbuotojų pagalba, rūpestingumas ir supratingumas leido šventei vykti sklandžiai. Sunku šią šventę aprašyti žodžiais, joje reikia sudalyvauti. Šios nuostabios sporto šventės koordinatoriai yra mūsų namų socialiniai darbuotojai V. Grigorjeva ir P. Paskačius.

     Esame labai dėkingi žaidynių teisėjams, kuriems teko visą dieną įtemptai stebėti bei vertinti mūsų neįgaliųjų žaidimą, šie žmonės yra ypatingai jautrūs klaidoms ir pralaimėjimams, todėl ačiū už atsakingą ir tikrai sunkų darbą. Visus labai sujaudino šaškių laimėtojai, tai iš Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro Rimantas Paleckis, turintis sunkią negalią ir 82 metų senukas iš Kupiškio SGN Juozas Linartas.

     Žaidynės baigėsi tik vakarop, bet visi dar kupini gerų emocijų ir energijos, aktyviai šoko, lingavo ir dainavo. Visus svečius džiugino, sveikino ir dainomis linksmino grupė „16 Hz“. Beliko tik pasakyti – iki susitikimo kitais metais, 19-ųjų vasaros sporto žaidynių!

 pradd

 

IMG 0419

 

IMG 0431

 

IMG 0463

 

IMG 3345

 

IMG 0580

 

IMG 0668

 

IMG 0747

 

ingaaa

 

violleee

 

IMG 0757

 

 

IMG 0932

 

IMG 3446

 

IMG 0811