LR
Zarasų socialinės globos namai

Meniu

Paieška

Prenumerata

Kviečiame užsisakyti pranešimus apie naujienas elektroniu paštu.


Apklausa

Kaip vertinate mūsų paslaugų kokybę?

Puikiai - 73.6%
Gerai - 17.6%
Patenkinamai - 4.8%
Blogai - 4%

Viso balsų:: 125

  2019-10-30                        

   Ruduo - tai antrasis pavasaris, kai kiekvienas lapas – gėlė (Alberas Kamiu). Ruduo turtingiausias iš visų metų laikų: savo gausiu derliumi, toks ryškus, džiuginantis spalvomis ir brandos pilnatve.... Globos namuose rudenį pažymėjome nemažai gražių švenčių – tai vasaros palydas, gyventojų jubiliatų šventę, pagyvenusių žmonių dieną, socialinių darbuotojų profesinę dieną ir kitas, tad dar kartą noriu visus pasveikinti šiomis progomis ir palinkėti sveikatos, laimės, ramybės, kantrybės. Tačiau rudenį ne vien švenčių gausu... Rudenį susimąstome apie nuveiktus darbus, apie mūsų globos namų gyvenimo linksmus ir nelinksmus įvykius ir suskumbame iki metų pabaigos nuveikti dar nebaigtus ar nepradėtus darbus. O planų ir darbų tikrai daug, tad plačiau apie vieną didesnių darbų.

Pastaruoju metu plačiai kalbama apie socialinės globos namų pertvarką, kuri liečia ir Zarasų socialinės globos namus. Primenu, kad Lietuva 2010 m. ratifikavo Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvenciją, kuria įsipareigojo siekti, kad žmonės su negalia Lietuvoje galėtų gyventi kuo visavertiškesnį gyvenimą. Vienu iš svarbiausių pertvarkos tikslų yra negalią turinčiųjų savarankiško gyvenimo skatinimas, deinstitucionalizacijos ir bendruomeninių paslaugų plėtra.

Socialinių globos namų pertvarka – tai neįgalių žmonių grįžimas į bendruomenę, išsilaisvinimas nuo izoliacijos, nes šie žmonės taip pat nori bendrauti su sveikais, domėtis jų gyvenimu. Būdami lyg „atskiroje valstybėje“, jie to daryti negali. Šalyje šiuo metu septyni socialinės globos namai dalyvauja deinstitucionalizacijos programoje. Įgyvendinat ją, steigiami grupinio gyvenimo namai neįgaliesiems, siekiant neįgaliems žmonėms kuo geresnės gyvenimo kokybės, užtikrinant kiekvienam individualias, jo poreikius atitinkančias socialines paslaugas bendruomenėje.

Zarasų socialinės globos namai jau artimiausiu metu planuoja įsteigti grupinio gyvenimo namus neįgaliems žmonėms. Zarasų rajono savivaldybė skyrė valstybinės žemės sklypą S. Nėries g. 34, Zarasuose (20 arų), rengiamas projektas namo statybai. 2020 metais planuojama pradėti namo statybą. Numatomas statyti vieno aukšto namas, apie 200 m2,. Name bus įrengti gyvenamieji kambariai, higienos patalpos, virtuvė su valgomuoju, darbuotojų kambarys ir kitos patalpos. Čia sukurtas interjeras primins įprastą ir jaukią namų aplinką. Nauji namai sukurs puikias sąlygas negalią turintiems žmonės dalyvauti miesto renginiuose, lankytis įvairiose bendruomenės veiklose, bažnyčioje, įsitraukti į jiems įdomias veiklas. Šiuose namuose gyvens iš dalies savarankiški, turintys įvairių negalių mūsų globos namų gyventojai, kurie su personalo pagalba patys rūpinsis buitimi, laisvalaikiu, užimtumu.

     Zarasų socialinės globos namų direktorė

Daiva Dūdėnienė

apro2

apro1